Базидиални гъби и Фунготерапия
Много болести при човека се причиняват от патогенните нисши гъбички , наречени микромицети. Раковите заболявания също възникват от патогенните микромицети.
Когато влезе в организма, тази гъбичка внася програма за паразитиране и унищожение на организма. Тя е егоистична, т.е. мисли само за себе си и краде хранителни вещества от организма.
Когато започне да расте, раковото образувание си избира най-слабия орган (система) на определения човек, например мозък, бял дроб, черен дроб, жлъчка, кожата, стомаха и др. Много често на това място е имало някакво изразено или тлеещо възпаление. И там възниква онкология.
Какво е решението?
Решението е във висшите гъби, наречени още „базидиални“. Това е естествения отговор на природата срещу агресорите-микромицети, влезли в човешкия организъм. Базидиалните гъби в процеса на еволюция са натрупали вещества, които са противоотрова за патогенните гъби. Използването на тази противоотрова има решаващо значение при лечението на онкологични и други заболявания.
„Лекарствените гъби“ са вид висши базидиални гъби.
Такива са например Рейши и Шийтаке. Рейши е чисто лекарствена гъба, която не е ядлива. Шийтаке от друга страна се използва и за лечение, и за кулинарна употреба.
Какво е Фунготерапия?
Науката, която се занимава с натурална терапия с лекарствени гъби, се нарича ФУНГОТЕРАПИЯ.
Понятието ФУНГОТЕРАПИЯ е въведено от Диоскорид в своя труд „Материя Медика“, създаден около 50г. след Христа. Педа́ний Диоскури́д e древногръцки лекар от 1 век, който служи като военен лекар при императорите Клавдий и Нерон. Той е най-прочутият фармаколог на древността.
Диоскорид описва гъбите като ефективно средство за лечение на болести, вариращи от синини до счупени крайници, както и като антидот за отрови. Той също така описва няколко начина, по които може да се прилага (например с или без вино или мед).
Изкуствени антибиотици
През 20 век официалната медицина постигна бърз напредък благодарение на изучаването на гъбите. Установи се, че гъбите отделят антибиотични вещества. Например от гъбата „зелен пеницилиум“ през 1928г. бе синтезиран първия антибиотик – ПЕНИЦИЛИНА!
Увеличаването на ефективността и намаляването на страничното действие на антибиотиците придобива в съвременната медицина все по-голямо значение.
Изкуствените антибиотици оказват негативно въздействие на всички системи на организма, особено на стомашно-чревния тракт, предизвиквайки дисбактериози. Затова учените търсят алтернативи на антибиотиците.
Природни антибиотици
Натурална алтернатива на антибиотиците съществува. Това са билките и лекарствените гъби. Бог е създал природата великолепно. За всяка болест той е предвидил съответното лекарство. Човекът трябва само да открие къде е скрито то – в кои билки или в кои лекарствени гъби.
Лекарствените гъби в наши дни започват да разкриват своите тайни. В миналите столетия те са били една голяма загадка и хората са изпитвали страхопочитание към тях. Основните качества на гъбите са : приспособимост към всякакви условия и нетолерантност към агресия. При проява на агресия към гъбата (например нараняване или откъсване на част от тялото) тя влиза в повишена активност и бързо се възстановява.
Гъбите са природен продукт и човешкото тяло го усвоява отлично като няма опасност от предозиране.
Най-известната лекарствена гъба е Ганодерма Лицидум, наречена още Рейши или Лингжи. В състава си тя има вещества, които действат тонизиращо (засилват имунната система) и лечебно за широк спектър от болести.
Facebook Comments